KEMET C901U120JYSDCAWL45
C901U120JYSDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U120JYSDCAWL45
Brief Description
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U120JYSDCAWL45.pdf
Availability of C901U120JYSDCAWL45
QUANTITY
C901U120JYSDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U120JYSDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U120JYSDCAWL45
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U120JYSDCAWL45
Related LinksC901U120J, C901U120JYSDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U120JYSDCAWL45 Details Description
Related parts for C901U120JYSDCAWL45
IC FREQ SYNTH DUAL 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN CPC PLUG 37POS W/O SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 M32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 166.5 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf