KEMET C901U150JVSDCAWL35
C901U150JVSDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U150JVSDCAWL35
Brief Description
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U150JVSDCAWL35.pdf
Availability of C901U150JVSDCAWL35
QUANTITY
C901U150JVSDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U150JVSDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U150JVSDCAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U150JVSDCAWL35
Related LinksC901U150J, C901U150JVSDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U150JVSDCAWL35 Details Description
Related parts for C901U150JVSDCAWL35
IC SERIAL/DESERIAL 10:1 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.02 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf