KEMET C901U150JYNDCAWL20
C901U150JYNDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C901U150JYNDCAWL20
Brief Description
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C901U150JYNDCAWL20.pdf
Availability of C901U150JYNDCAWL20
QUANTITY
C901U150JYNDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U150JYNDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C901U150JYNDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U150JYNDCAWL20
Related LinksC901U150J, C901U150JYNDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C901U150JYNDCAWL20 Details Description
Related parts for C901U150JYNDCAWL20
INVERTER DIMMING SINGLE 12V 5MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
8W DC/DC CONV DIP24 1.6KV datasheet.pdf