KEMET C901U180JZSDCAWL35
C901U180JZSDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U180JZSDCAWL35
Brief Description
CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U180JZSDCAWL35.pdf
Availability of C901U180JZSDCAWL35
QUANTITY
C901U180JZSDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U180JZSDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U180JZSDCAWL35
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U180JZSDCAWL35
Related LinksC901U180J, C901U180JZSDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U180JZSDCAWL35 Details Description
Related parts for C901U180JZSDCAWL35
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES MO 1W 20K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 620MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CABLE DUCT COVER SPILL-OVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf