KEMET C901U200JYSDAAWL45
C901U200JYSDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U200JYSDAAWL45
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U200JYSDAAWL45.pdf
Availability of C901U200JYSDAAWL45
QUANTITY
C901U200JYSDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U200JYSDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U200JYSDAAWL45
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U200JYSDAAWL45
Related LinksC901U200J, C901U200JYSDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U200JYSDAAWL45 Details Description
Related parts for C901U200JYSDAAWL45
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 45NS 8DIP datasheet.pdf
TXRX XLATING DUAL 3ST XSON6 datasheet.pdf
SUSPENSION ARM ELBOW ALUM datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
CONN SC DUPLEX F TYPE 2MM datasheet.pdf