KEMET C901U220JUSDAAWL45
C901U220JUSDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JUSDAAWL45
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JUSDAAWL45.pdf
Availability of C901U220JUSDAAWL45
QUANTITY
C901U220JUSDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JUSDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U220JUSDAAWL45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JUSDAAWL45
Related LinksC901U220J, C901U220JUSDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JUSDAAWL45 Details Description
Related parts for C901U220JUSDAAWL45
MOSFET P-CH 200V 0.12A TO92-3 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf