KEMET C901U220JUSDBAWL35
C901U220JUSDBAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JUSDBAWL35
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JUSDBAWL35.pdf
Availability of C901U220JUSDBAWL35
QUANTITY
C901U220JUSDBAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JUSDBAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U220JUSDBAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JUSDBAWL35
Related LinksC901U220J, C901U220JUSDBAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JUSDBAWL35 Details Description
Related parts for C901U220JUSDBAWL35
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 184V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
ELECTRODE UNDERWATER SGL 80M datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
VH 2000 TOWER/RACKMT LINE INTERA datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf