KEMET C901U220JUSDBAWL45
C901U220JUSDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JUSDBAWL45
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JUSDBAWL45.pdf
Availability of C901U220JUSDBAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C901U220JUSDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JUSDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U220JUSDBAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JUSDBAWL45
Related LinksC901U220J, C901U220JUSDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JUSDBAWL45 Details Description
Related parts for C901U220JUSDBAWL45
TERM BLK GROUNDING(NS15)GRN/YEL datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 5POS 1.5MM datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BOOST 35V 25MA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 0.7MM datasheet.pdf