KEMET C901U220JVSDAAWL45
C901U220JVSDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JVSDAAWL45
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JVSDAAWL45.pdf
Availability of C901U220JVSDAAWL45
QUANTITY
C901U220JVSDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JVSDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U220JVSDAAWL45
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JVSDAAWL45
Related LinksC901U220J, C901U220JVSDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JVSDAAWL45 Details Description
Related parts for C901U220JVSDAAWL45
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 150MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 330-330MHZ 1/4W BN datasheet.pdf
40W TWN 25'PRM 12V 60HZ ENDUNIT datasheet.pdf
CAP CER 65PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STD P 75OHM 100CM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf