KEMET C901U220JVSDBAWL40
C901U220JVSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JVSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JVSDBAWL40.pdf
Availability of C901U220JVSDBAWL40
QUANTITY
C901U220JVSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JVSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C901U220JVSDBAWL40
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JVSDBAWL40
Related LinksC901U220J, C901U220JVSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JVSDBAWL40 Details Description
Related parts for C901U220JVSDBAWL40
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMA datasheet.pdf
GDT 250V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
THERMOSTAT 40 DEG C N/O FASTON datasheet.pdf
RES CHAS MNT 576 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 1.7A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DLM2-96RW4B datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
TV 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
3300UF 25V 18X31MM 125C 4000H datasheet.pdf