KEMET C901U220JVSDCAWL35
C901U220JVSDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JVSDCAWL35
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JVSDCAWL35.pdf
Availability of C901U220JVSDCAWL35
QUANTITY
C901U220JVSDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JVSDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U220JVSDCAWL35
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JVSDCAWL35
Related LinksC901U220J, C901U220JVSDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JVSDCAWL35 Details Description
Related parts for C901U220JVSDCAWL35
RES SMD 422 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
DEKAFIX FWZ 5 MARKED 61-70 50/CD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 35POS GOLD datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME GRN 14CKT datasheet.pdf
52 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf