KEMET C901U220JZSDBAWL35
C901U220JZSDBAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C901U220JZSDBAWL35
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U220JZSDBAWL35.pdf
Availability of C901U220JZSDBAWL35
QUANTITY
C901U220JZSDBAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U220JZSDBAWL35
Internal Part NumberEIS-C901U220JZSDBAWL35
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U220JZSDBAWL35
Related LinksC901U220J, C901U220JZSDBAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C901U220JZSDBAWL35 Details Description
Related parts for C901U220JZSDBAWL35
CAP CER 1500PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 201 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.33K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 22POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.7V 4-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf