KEMET C901U221KUYDBA7317
C901U221KUYDBA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U221KUYDBA7317
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C901U221KUYDBA7317.pdf
Availability of C901U221KUYDBA7317
QUANTITY
C901U221KUYDBA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U221KUYDBA7317
Internal Part NumberEIS-C901U221KUYDBA7317
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U221KUYDBA7317
Related LinksC901U221K, C901U221KUYDBA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U221KUYDBA7317 Details Description
Related parts for C901U221KUYDBA7317
IC PROG TOUCH-SCRN CTRLR 32TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 765MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS F W/W TIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf