KEMET C901U221KUYDCA7317
C901U221KUYDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U221KUYDCA7317
Brief Description
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C901U221KUYDCA7317.pdf
Availability of C901U221KUYDCA7317
QUANTITY
C901U221KUYDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U221KUYDCA7317
Internal Part NumberEIS-C901U221KUYDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U221KUYDCA7317
Related LinksC901U221K, C901U221KUYDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U221KUYDCA7317 Details Description
Related parts for C901U221KUYDCA7317
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 15MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
IC SDRAM 16MBIT 100MHZ 50TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 900MA 560 MOHM datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 20-TSSOP datasheet.pdf
IC K8 CLOCK CHIP 64-TSSOP datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICRO 21C S 72" WHT NI datasheet.pdf