KEMET C901U221KUYDCAWL45
C901U221KUYDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U221KUYDCAWL45
Brief Description
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C901U221KUYDCAWL45.pdf
Availability of C901U221KUYDCAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C901U221KUYDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U221KUYDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U221KUYDCAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U221KUYDCAWL45
Related LinksC901U221K, C901U221KUYDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U221KUYDCAWL45 Details Description
Related parts for C901U221KUYDCAWL45
CONN HEADER 50POS R/A DUAL 30AU datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 720MA 166 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLK 22POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
GDT 75V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP CER 33PF 3KV U2M RADIAL datasheet.pdf
RES 400 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf