KEMET C901U222MYVDCA7317
C901U222MYVDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U222MYVDCA7317
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C901U222MYVDCA7317.pdf
Availability of C901U222MYVDCA7317
QUANTITY
C901U222MYVDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U222MYVDCA7317
Internal Part NumberEIS-C901U222MYVDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U222MYVDCA7317
Related LinksC901U222M, C901U222MYVDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U222MYVDCA7317 Details Description
Related parts for C901U222MYVDCA7317
IC MIRCROCONTROLLER 8BIT 84PLCC datasheet.pdf
CAP CER 30PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RFI SHIELD FINGER TIN 4MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 400MHZ 32QFN datasheet.pdf
CABLE 27COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 21 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf