KEMET C901U270JUSDBAWL40
C901U270JUSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C901U270JUSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U270JUSDBAWL40.pdf
Availability of C901U270JUSDBAWL40
QUANTITY
C901U270JUSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U270JUSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C901U270JUSDBAWL40
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U270JUSDBAWL40
Related LinksC901U270J, C901U270JUSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C901U270JUSDBAWL40 Details Description
Related parts for C901U270JUSDBAWL40
HEATSHRNK KIT 6" 3/64-1/4" 180PC datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 2% 1W 0815 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 215MA 550 MOHM datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf