KEMET C901U300JVSDAAWL20
C901U300JVSDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C901U300JVSDAAWL20
Brief Description
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U300JVSDAAWL20.pdf
Availability of C901U300JVSDAAWL20
QUANTITY
C901U300JVSDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U300JVSDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C901U300JVSDAAWL20
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U300JVSDAAWL20
Related LinksC901U300J, C901U300JVSDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C901U300JVSDAAWL20 Details Description
Related parts for C901U300JVSDAAWL20
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TOPFET LOGIC LVL 50V D2PAK datasheet.pdf
T1-3/4 LAMP datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 39POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PV SYS EQUIP RAPID SD 50/RL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO247 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf