Weidmüller C905239600
C905239600 picture photo
Mfg. Part Number
C905239600
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories - Jumpers
Brief Description
TERMINAL QL10 JUMPER BAR FOR ST
Datasheet Download
C905239600.pdf
Availability of C905239600
QUANTITY
C905239600 Order Process
Ship out your order
Specifications of C905239600
Internal Part NumberEIS-C905239600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories - Jumpers
Series-
TypeTerminal Block
Number of Positions10
StyleScrew - Half Thread
For Use With/Related ProductsST Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C905239600
Related LinksC9052, C905239600 Datasheet, Weidmüller Distributor
C905239600 Details Description
Related parts for C905239600
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
FUSE 5A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH ASYM BRIDGE SP4 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 330 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf