KEMET C907U100DYNDAAWL45
C907U100DYNDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U100DYNDAAWL45
Brief Description
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C907U100DYNDAAWL45.pdf
Availability of C907U100DYNDAAWL45
QUANTITY
C907U100DYNDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U100DYNDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U100DYNDAAWL45
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U100DYNDAAWL45
Related LinksC907U100D, C907U100DYNDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U100DYNDAAWL45 Details Description
Related parts for C907U100DYNDAAWL45
EVAL MOD LOW PWR A/D FOR THS1215 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER/VCO 24-LFCSP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 4KX9 32-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 12A 8ULTRASO datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 20% 6.3V 1206 datasheet.pdf