KEMET C907U102MYVDBAWL45
C907U102MYVDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U102MYVDBAWL45
Brief Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C907U102MYVDBAWL45.pdf
Availability of C907U102MYVDBAWL45
QUANTITY
C907U102MYVDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U102MYVDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U102MYVDBAWL45
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U102MYVDBAWL45
Related LinksC907U102M, C907U102MYVDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U102MYVDBAWL45 Details Description
Related parts for C907U102MYVDBAWL45
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.30V SC70-3 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 140MA 2.5 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100' datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
STRIP MARKER 4 Y datasheet.pdf
RES 2.1K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf