KEMET C907U102MYWDBAWL45
C907U102MYWDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U102MYWDBAWL45
Brief Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C907U102MYWDBAWL45.pdf
Availability of C907U102MYWDBAWL45
QUANTITY
C907U102MYWDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U102MYWDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U102MYWDBAWL45
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U102MYWDBAWL45
Related LinksC907U102M, C907U102MYWDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U102MYWDBAWL45 Details Description
Related parts for C907U102MYWDBAWL45
FIXED IND 68MH 34MA 215 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 0.05A TO-92L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE CONFIG MULTIFUNC 6-ULLGA datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 28SSOP datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 20POS datasheet.pdf
CAP FILM 2NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf