KEMET C907U120JYSDCAWL45
C907U120JYSDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U120JYSDCAWL45
Brief Description
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U120JYSDCAWL45.pdf
Availability of C907U120JYSDCAWL45
QUANTITY
C907U120JYSDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U120JYSDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U120JYSDCAWL45
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U120JYSDCAWL45
Related LinksC907U120J, C907U120JYSDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U120JYSDCAWL45 Details Description
Related parts for C907U120JYSDCAWL45
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TVSOP datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 830-A 160-A 70 datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 37.7MM RND 17.2MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484MBGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 290MA 1.5 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 143MHZ 54BGA datasheet.pdf