KEMET C907U150JYSDCAWL40
C907U150JYSDCAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JYSDCAWL40
Brief Description
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U150JYSDCAWL40.pdf
Availability of C907U150JYSDCAWL40
QUANTITY
C907U150JYSDCAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JYSDCAWL40
Internal Part NumberEIS-C907U150JYSDCAWL40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JYSDCAWL40
Related LinksC907U150J, C907U150JYSDCAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JYSDCAWL40 Details Description
Related parts for C907U150JYSDCAWL40
IC REG LDO 2.9V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 14POS 2.54MM datasheet.pdf
2POS .070 MULTILOCK PLUG LEFT datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD123W datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
24+24 DIL VERT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FN ADJ APP RA 2MM BRD-IN TERM datasheet.pdf