KEMET C907U150JZNDAAWL35
C907U150JZNDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JZNDAAWL35
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C907U150JZNDAAWL35.pdf
Availability of C907U150JZNDAAWL35
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C907U150JZNDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JZNDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C907U150JZNDAAWL35
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JZNDAAWL35
Related LinksC907U150J, C907U150JZNDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JZNDAAWL35 Details Description
Related parts for C907U150JZNDAAWL35
RES SMD 4.7 OHM 10% 1W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC BATT PROT 2-4CELL LIION 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 10V 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 900VDC RADIAL5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf