KEMET C907U150JZSDCAWL20
C907U150JZSDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JZSDCAWL20
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U150JZSDCAWL20.pdf
Availability of C907U150JZSDCAWL20
QUANTITY
C907U150JZSDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JZSDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C907U150JZSDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JZSDCAWL20
Related LinksC907U150J, C907U150JZSDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JZSDCAWL20 Details Description
Related parts for C907U150JZSDCAWL20
CAP CER 150PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 5V SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
TERMINAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SOLDERING IRON TIP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf