KEMET C907U150JZSDCAWL35
C907U150JZSDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C907U150JZSDCAWL35
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U150JZSDCAWL35.pdf
Availability of C907U150JZSDCAWL35
QUANTITY
C907U150JZSDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U150JZSDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C907U150JZSDCAWL35
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U150JZSDCAWL35
Related LinksC907U150J, C907U150JZSDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C907U150JZSDCAWL35 Details Description
Related parts for C907U150JZSDCAWL35
FIXED IND 2.7NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
ANT SECTOR DIR 12DBI 90D 12"NFEM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 75KOHM 0.01% 0.4W J LEAD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.4A 150 MOHM SMD datasheet.pdf