KEMET C907U152MYVDBAWL35
C907U152MYVDBAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C907U152MYVDBAWL35
Brief Description
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C907U152MYVDBAWL35.pdf
Availability of C907U152MYVDBAWL35
QUANTITY
C907U152MYVDBAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U152MYVDBAWL35
Internal Part NumberEIS-C907U152MYVDBAWL35
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U152MYVDBAWL35
Related LinksC907U152M, C907U152MYVDBAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C907U152MYVDBAWL35 Details Description
Related parts for C907U152MYVDBAWL35
CONN HDR RTANG 23POS W/GASKT TIN datasheet.pdf