KEMET C907U180JYSDCAWL20
C907U180JYSDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C907U180JYSDCAWL20
Brief Description
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U180JYSDCAWL20.pdf
Availability of C907U180JYSDCAWL20
QUANTITY
C907U180JYSDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U180JYSDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C907U180JYSDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U180JYSDCAWL20
Related LinksC907U180J, C907U180JYSDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C907U180JYSDCAWL20 Details Description
Related parts for C907U180JYSDCAWL20
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
THERM NTC 10K OHM 5% 26 AWG RAD datasheet.pdf
CONN FPC 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LIGHTED PUSH BUTTON datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.158 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 15A 24V datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED 6' WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf