KEMET C907U220JYSDAAWL45
C907U220JYSDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U220JYSDAAWL45
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U220JYSDAAWL45.pdf
Availability of C907U220JYSDAAWL45
QUANTITY
C907U220JYSDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U220JYSDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U220JYSDAAWL45
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U220JYSDAAWL45
Related LinksC907U220J, C907U220JYSDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U220JYSDAAWL45 Details Description
Related parts for C907U220JYSDAAWL45
FIXED IND 330NH 250MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE FAST 5A 250V MIDGET datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf