KEMET C907U220JZSDAAWL20
C907U220JZSDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C907U220JZSDAAWL20
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U220JZSDAAWL20.pdf
Availability of C907U220JZSDAAWL20
QUANTITY
C907U220JZSDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U220JZSDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C907U220JZSDAAWL20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U220JZSDAAWL20
Related LinksC907U220J, C907U220JZSDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C907U220JZSDAAWL20 Details Description
Related parts for C907U220JZSDAAWL20
RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 10W datasheet.pdf
IC MUX UNIV HEX 2-1 3ST 24DIP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 PG21 datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE 3.25" datasheet.pdf
MICRO 15 F 18" RBW NICKEL datasheet.pdf