KEMET C907U220JZSDCAWL20
C907U220JZSDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C907U220JZSDCAWL20
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U220JZSDCAWL20.pdf
Availability of C907U220JZSDCAWL20
QUANTITY
C907U220JZSDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U220JZSDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C907U220JZSDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U220JZSDCAWL20
Related LinksC907U220J, C907U220JZSDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C907U220JZSDCAWL20 Details Description
Related parts for C907U220JZSDCAWL20
IC AMP HBT SIGE 5000MHZ SOT-86 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .050" STR PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro AB 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M8 CONN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN FIBER FC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 300V 30% 15KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 3.5MM DIP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf