KEMET C907U240JYSDAAWL20
C907U240JYSDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C907U240JYSDAAWL20
Brief Description
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C907U240JYSDAAWL20.pdf
Availability of C907U240JYSDAAWL20
QUANTITY
C907U240JYSDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U240JYSDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C907U240JYSDAAWL20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U240JYSDAAWL20
Related LinksC907U240J, C907U240JYSDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C907U240JYSDAAWL20 Details Description
Related parts for C907U240JYSDAAWL20
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
JUMPER-H2788TR/C2065B/H2788TR 8" datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.5A 16TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 316 OHM 2012 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
SPOT DIAMETER ADJ 0.4-2MM datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CONN PCI GEN 3.0 36POS SMD datasheet.pdf