KEMET C911U220JVNDCA7317
C911U220JVNDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C911U220JVNDCA7317
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U220JVNDCA7317.pdf
Availability of C911U220JVNDCA7317
QUANTITY
C911U220JVNDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U220JVNDCA7317
Internal Part NumberEIS-C911U220JVNDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U220JVNDCA7317
Related LinksC911U220J, C911U220JVNDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C911U220JVNDCA7317 Details Description
Related parts for C911U220JVNDCA7317
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
BAG EMI/RFI MVB 6MIL 18X24 datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS FOR OSRAM OSTAR datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf