KEMET C911U220JZNDAAWL45
C911U220JZNDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C911U220JZNDAAWL45
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U220JZNDAAWL45.pdf
Availability of C911U220JZNDAAWL45
QUANTITY
C911U220JZNDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U220JZNDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C911U220JZNDAAWL45
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U220JZNDAAWL45
Related LinksC911U220J, C911U220JZNDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C911U220JZNDAAWL45 Details Description
Related parts for C911U220JZNDAAWL45
CONN HEADER 30POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 105MSPS DUAL 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 25W datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.100 T/H datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 256MA 240 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 8.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf