KEMET C917U200JZNDCAWL20
C917U200JZNDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C917U200JZNDCAWL20
Brief Description
CAP CER 20PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U200JZNDCAWL20.pdf
Availability of C917U200JZNDCAWL20
QUANTITY
C917U200JZNDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U200JZNDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C917U200JZNDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U200JZNDCAWL20
Related LinksC917U200J, C917U200JZNDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C917U200JZNDCAWL20 Details Description
Related parts for C917U200JZNDCAWL20
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 28PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PROCESS METER 20MA/10VDC LED datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 100MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf