KEMET C917U220JYNDAAWL20
C917U220JYNDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C917U220JYNDAAWL20
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U220JYNDAAWL20.pdf
Availability of C917U220JYNDAAWL20
QUANTITY
C917U220JYNDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U220JYNDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C917U220JYNDAAWL20
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U220JYNDAAWL20
Related LinksC917U220J, C917U220JYNDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C917U220JYNDAAWL20 Details Description
Related parts for C917U220JYNDAAWL20
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 150MA 63VDC 4032 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC FPGA SOC 10K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf