KEMET C917U220JZNDCAWL20
C917U220JZNDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C917U220JZNDCAWL20
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U220JZNDCAWL20.pdf
Availability of C917U220JZNDCAWL20
QUANTITY
C917U220JZNDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U220JZNDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C917U220JZNDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U220JZNDCAWL20
Related LinksC917U220J, C917U220JZNDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C917U220JZNDCAWL20 Details Description
Related parts for C917U220JZNDCAWL20
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SOT5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.354" 3/5MM 3L datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DWON/SIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC T/H datasheet.pdf
ER 5C 5#16S SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 6.3VDC 220UF 18 MOHM datasheet.pdf