KEMET C917U680JYSDAA7317
C917U680JYSDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C917U680JYSDAA7317
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C917U680JYSDAA7317.pdf
Availability of C917U680JYSDAA7317
QUANTITY
C917U680JYSDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U680JYSDAA7317
Internal Part NumberEIS-C917U680JYSDAA7317
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U680JYSDAA7317
Related LinksC917U680J, C917U680JYSDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C917U680JYSDAA7317 Details Description
Related parts for C917U680JYSDAA7317
CONN FPC 21POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 150MA DP 8-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A IPAK datasheet.pdf
ADJUSTING SCREW datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 20QFN datasheet.pdf