KEMET C917U680JYSDAA7317
C917U680JYSDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C917U680JYSDAA7317
Brief Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C917U680JYSDAA7317.pdf
Availability of C917U680JYSDAA7317
QUANTITY
C917U680JYSDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U680JYSDAA7317
Internal Part NumberEIS-C917U680JYSDAA7317
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U680JYSDAA7317
Related LinksC917U680J, C917U680JYSDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C917U680JYSDAA7317 Details Description
Related parts for C917U680JYSDAA7317
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RND SHLD/JKT FLAT CBL 25 COND datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf