KEMET C917U750JZSDBAWL20
C917U750JZSDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C917U750JZSDBAWL20
Brief Description
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C917U750JZSDBAWL20.pdf
Availability of C917U750JZSDBAWL20
QUANTITY
C917U750JZSDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U750JZSDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C917U750JZSDBAWL20
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U750JZSDBAWL20
Related LinksC917U750J, C917U750JZSDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C917U750JZSDBAWL20 Details Description
Related parts for C917U750JZSDBAWL20
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SENS HEAT RESIST 200DEG C T-BEAM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Header 9 Position 0.059" (1.50mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ANALOG MULTIPLEXERS/DEMUL SOIC16 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL 16-MSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERT QUAD 12V 0.7A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf