KEMET C921U102KZYDCA7317
C921U102KZYDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U102KZYDCA7317
Brief Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U102KZYDCA7317.pdf
Availability of C921U102KZYDCA7317
QUANTITY
C921U102KZYDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U102KZYDCA7317
Internal Part NumberEIS-C921U102KZYDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U102KZYDCA7317
Related LinksC921U102K, C921U102KZYDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U102KZYDCA7317 Details Description
Related parts for C921U102KZYDCA7317
IC CHRG MGMT MULTICHEM 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 10"L X 8.03"W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C VERT SHIELDED datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
KPSE 32C 32#20 PIN RECP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 30W UFRM datasheet.pdf