KEMET C921U102KZYDCAWL35
C921U102KZYDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C921U102KZYDCAWL35
Brief Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U102KZYDCAWL35.pdf
Availability of C921U102KZYDCAWL35
QUANTITY
C921U102KZYDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U102KZYDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C921U102KZYDCAWL35
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U102KZYDCAWL35
Related LinksC921U102K, C921U102KZYDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C921U102KZYDCAWL35 Details Description
Related parts for C921U102KZYDCAWL35
IC REG BUCK 3.3V 1A 8-SOIC datasheet.pdf
IC AMP/ATTENUATOR RF VAR 24LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 26POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
LED AMBER 2SMD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 9POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf