KEMET C921U151KZYDAA7317
C921U151KZYDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U151KZYDAA7317
Brief Description
CAP CER 150PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U151KZYDAA7317.pdf
Availability of C921U151KZYDAA7317
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U151KZYDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U151KZYDAA7317
Internal Part NumberEIS-C921U151KZYDAA7317
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U151KZYDAA7317
Related LinksC921U151K, C921U151KZYDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U151KZYDAA7317 Details Description
Related parts for C921U151KZYDAA7317
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC 15-20 A/T SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 2MHZ 8SOP-J datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X14.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
AC DRIVE,60HP,240V,45KW,3PH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 180 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf