KEMET C921U151KZYDAAWL40
C921U151KZYDAAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U151KZYDAAWL40
Brief Description
CAP CER 150PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U151KZYDAAWL40.pdf
Availability of C921U151KZYDAAWL40
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U151KZYDAAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U151KZYDAAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U151KZYDAAWL40
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U151KZYDAAWL40
Related LinksC921U151K, C921U151KZYDAAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U151KZYDAAWL40 Details Description
Related parts for C921U151KZYDAAWL40
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
BOARD DEV FOR TRF7970A datasheet.pdf
NOSG,STR,SNB,PSA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf