KEMET C921U221KZYDAAWL20
C921U221KZYDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C921U221KZYDAAWL20
Brief Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U221KZYDAAWL20.pdf
Availability of C921U221KZYDAAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U221KZYDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U221KZYDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C921U221KZYDAAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U221KZYDAAWL20
Related LinksC921U221K, C921U221KZYDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C921U221KZYDAAWL20 Details Description
Related parts for C921U221KZYDAAWL20
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
3301 METRAL RCT STR PF 4X6 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 140MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf