KEMET C921U222MUVDBAWL45
C921U222MUVDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C921U222MUVDBAWL45
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C921U222MUVDBAWL45.pdf
Availability of C921U222MUVDBAWL45
QUANTITY
C921U222MUVDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U222MUVDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C921U222MUVDBAWL45
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U222MUVDBAWL45
Related LinksC921U222M, C921U222MUVDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C921U222MUVDBAWL45 Details Description
Related parts for C921U222MUVDBAWL45
RES SMD 11.3KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.2A datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/07/135 1.5 BK datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
18AWG 16/30 4C UNSHLD 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf