KEMET C921U222MUVDCA7317
C921U222MUVDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U222MUVDCA7317
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C921U222MUVDCA7317.pdf
Availability of C921U222MUVDCA7317
QUANTITY
C921U222MUVDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U222MUVDCA7317
Internal Part NumberEIS-C921U222MUVDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U222MUVDCA7317
Related LinksC921U222M, C921U222MUVDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U222MUVDCA7317 Details Description
Related parts for C921U222MUVDCA7317
DEV KIT F220/221/226/230/231/236 datasheet.pdf
CONN PIN SIZE #12 CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 100CPR TH 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LEAD TEST ALLIG CLIP RED 60" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
T68 GRAPHITE 120X90X0.07MM W/ADH datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf