KEMET C921U222MVVDCAWL40
C921U222MVVDCAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U222MVVDCAWL40
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C921U222MVVDCAWL40.pdf
Availability of C921U222MVVDCAWL40
QUANTITY
C921U222MVVDCAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U222MVVDCAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U222MVVDCAWL40
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U222MVVDCAWL40
Related LinksC921U222M, C921U222MVVDCAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U222MVVDCAWL40 Details Description
Related parts for C921U222MVVDCAWL40
IC OPAMP CFA 1.9GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN LOCKING CLIP18-22AWG TIN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 127 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf