KEMET C921U222MZWDAAWL20
C921U222MZWDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C921U222MZWDAAWL20
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C921U222MZWDAAWL20.pdf
Availability of C921U222MZWDAAWL20
QUANTITY
C921U222MZWDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U222MZWDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C921U222MZWDAAWL20
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U222MZWDAAWL20
Related LinksC921U222M, C921U222MZWDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C921U222MZWDAAWL20 Details Description
Related parts for C921U222MZWDAAWL20
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLK 11POS 7.5MM 35DEG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
E-957-56T RING NYLAKRIMP datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CM-S421SCC5, NON CONTACT SWITCH datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 1' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf